Manisa Diş Beyazlatma

Doğumsal veya dış faktörlere bağlı olarak rengi değişmiş ve sararmış dişlerin, rengini açmak için uygulanan yöntemlere bleaching yani diş beyazlatma denir. Bu tür işlemler Office Bleaching ve Home Bleaching olmak üzere 2 şekilde yapılmaktadır. Office Bleaching kliniklerde yapılan diş beyazlatma işlemidir. Çok uzun sürmez, yaklaşık yarım saat sürmesi muhtemeldir. Home Bleaching ise kişilerin evde uyguladığı yöntemlerle diş beyazlatmadır. Hekim tavsiyesi ile alınan çeşitli ürünlerle yapılır.

Diş beyazlatma lazer yöntemiyle de yapılabilmektedir. Fakat işlem yapılmadan önce hekim tarafından diş yapısı detaylı bir şekilde incelenir. Böylece kişilerin tedavi için uygun olup olmadığı kanısına varılır. Lazer yöntemiyle Manisa diş beyazlama işlemi yapılmadan önce dişlerin sağlıklı bir diş macunu ile fırçalanması önerilmektedir. Seansın en başında pomza ile ağız ve dişlerin temizlenmesi gerekir. Bu esnada diş eti ve dudakların korunmasına dikkat edilmektedir. Lazerle diş beyazlatma; hekimler için çok kolay bir işlem olsa da, ne yazık ki kalıcı bir işlem değildir. Ortalama olarak 2 ya da 3 yıl boyunca kullanıldığı bilinmektedir. İşlem, beyazlatıcı bir jelin dişlere sürülerek ışınlamalara maruz bırakılmasıyla yapılır. Tedavi sürecinin bitmesiyle hastalar normal yaşamlarına geri dönebilir. Fakat ilerleyen süreç içerisinde ağız ve diş sağlığına önemle dikkat edilmesi gereklidir. Mümkünse dişte iz bırakacak, çay, kahve ve sigara gibi zararlı şeylerden uzak durulması tavsiye edilmektedir.

Diş Beyazlatma İşlemi

Diş beyazlatma işlemi yaptırmak isteyen hastaların çok iyi bilmesi gerekir ki kalıcı diş beyazlatma diye bir şey yoktur. Yapılan işlemler belirli bir süre ile sınırlıdır. Bu nedenle daha sağlıklı ve beyaz dişlere sahip olmak için günlük olarak diş bakımının yapılması önerilmektedir. Manisa diş beyazlatma, evde de yapılabilen bir işlemdir. Fakat doktor gözetiminde yapılması çok daha sağlıklı olacaktır. Bu nedenle özellikle de doğumsal nedenlerle meydana gelmiş diş lekeleri ve sarılıklar için uzman bir hekime danışılması şarttır.  Kalıcı diş beyazlatma yöntemi olarak lazerle diş beyazlatma tedavisi uygulanmaktadır. Fakat bu tedavi hastaların ağız yapısına ve sorunlarına göre belirli bir süre kullanılmaktadır. Öyle ki lazer dişin içine nüfuz etmez. Sadece sürülen jeli aktive ederek, dişin daha parlak bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Geri
WhatsApp
Messenger
E-posta
YouTube
Instagram